HABERLER

 

 

WALTER AG YENİ TEKNOLOJİ MERKEZİNİ AÇTI

 

Stuttgart'taki AMB fuarı vesilesiyle Walter AG, sektörel basın mensuplarına şirket merkezi Tübingen'deki yeni Teknoloji Merkezini tanıttı. Walter burada metal işlemeye yönelik yüksek teknolojik çözümler geliştiriyor, test ediyor ve üretiyor.

Tübingen'deki yaklaşık 5.000 metrekarelik binada deneyim dünyası ve araştırma merkezi bir araya getirilmiştir. Burada tüm dünyadan müşteriler, ortaklar ve çalışanlar ile birlikte geleceğe yönelik çözümler üretilmektedir. "Müşterilerimiz günümüzde özel ihtiyaçları uyarınca geliştirilmiş, güvenilir iş süreçleri beklemektedir. Yeni Walter Teknoloji Merkezinde işleme prosesi geliştirmesine canlı olarak dahil olabilirler", sözleri ile Walter AG CEO'su Mirko Merlo yeni imkanları tanıtıyor. Yeni binanın resmi açılışı ise Ekim ayında uluslararası bir müşteri organizasyonu ile gerçekleşmiştir.

GÜHRİNG TÜRKİYE GELİŞİYOR

 

Gühring Takım Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. 1988 yılında Guhring oHG Almanya’nın bir kolu olarak Türkiye’de faaliyete başladı. 1988-2000 yılları arasında Gühring Almanya’dan yaptığı ithalatları Türkiye’de ki müşterilerine sundu.

·         Haziran 2000 de Gühring Almanya’nın lisansı altında Türkiye’de karbür takımların üretimi ve tekrar bilemem hizmetine başladı.

·         Temmuz 2001’de en son teknoloji ürünü olan kaplama tesisimiz faaliyete başladı.

·         2002-2004 yıllarında yapılan yatırımlarla üretim kapasitesi ve istihdam arttırıldı.

·         2008 yılında İzmir’de üretim ve kaplama tesisi kuruldu.

·         Halen 6 adet 5 eksenli CNC tezgahı, taşlama ve bileme tezgahları ile üretime devam etmektedir. Firmamız 3 ana birimden oluşmaktadır:

Firmamız 3 ana birimden oluşmaktadır:

·         Özel ve standart takım üretimi

·         Kaplama tesisi

·         Satış ve pazarlama birimi (ithalat-ihracat ve müşteri hizmetleri)

Uygulamaya özel bakım Gühring altyapısıyla

Uygulamada kullanılan takım tezgahları için uzman bakım gereklidir. Bu nedenle Gühring uygulamaya özel bakım hizmeti sunmaktadır:

·         130 teknik elemanımız, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize, kusursuz uygulamayla ilgili yerinde danışmanlık vermektedir.

·         Tüm dünya genelinde eşdeğer makineler ve tesisler üzerinde aynı standartta yeniden taşlama ve yeniden kaplama uygulamaları yapılmaktadır. Müşterilerimize, maksimum performans ve takım tezgahı ömrü sağlayan yeniden taşlama ve yeniden kaplama işlemlerine yönelik optimal orjinal Guhring kalitesiyle minimum yer değiştirme ve minimal yenileme ihtiyacı sunulmaktadır.

·         Takım Tezgahı Yönetim otomasyon sistemlerimiz ve Guhring Takım Tezgahı Yönetim Yazılımı olan GTMS, takım tezgahı depolama ve yönetim sürecine şeffaflık ve düzen getirir.

·         Müşterilerimizin takım tezgahı lojistiğine modüler tasarımlı Takım Tezgahı Yönetim konseptleri esnek ve bağımsız bir nitelik kazandırır.

 Takım tezgahı yönetimi/Dağıtım Sistemleri

Takım tezgahlarının yenilenmesi için yeniden taşlama

ve yeniden kaplama hizmeti

Takım tezgahı yönetimi/Sevk Sistemleri

Depolama ve kontrollü

takım tezgahı sevki için sevk sistemleri

  

 

KISA...KISA...KISA...

*WORLD MEDIA GROUP olarak; 31 Ağustos   -  04  Eylül   2021'de  İstanbul MAKTEK Fuarındayız. Bu fuara özel çıkardığımız sayılarımızda yerinizi ayırtabilirsiniz.   

*WORLD MEDIA GROUP  olarak; bu yıl  dördüncüsünü  organize ettiğimiz  "WORLD MEDIA GROUP Endüstri 4.0 Zirvemiz" Aralık 2021'de... 

 * WORLD MEDIA  GROUP olarak; 25 - 29  Nisan   2022'de  Almanya Hannover 'de gerçekleştirilecek;  Hannover Messe  2022'deyiz.  Bu fuar da da Avrupa dağıtımını da yaptığımız; İngilizce Machine & Automation Magazine yayınımızın geniş çaplı sirkülasyonunu gerçekleştireceğiz. Yerli Üreticilerimiz  bu yayın sizin için. 

*WORLD MEDIA GROUP olarak;  10 - 12  Mayıs  2022'de   
 Almanya Berlin'de  gerçekleştirilecek;  CWIEME Berlin 2022'deyiz. Bu fuara özel çıkardığımız; İngilizce - Türkçe basılan Elektrik Pano Dergimizde yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz. 

                                

 

İnsansız üretimde bir sonraki adım

 

~ Çelik tornalamada uygulama güvenliği ve daha az atık sağlayan öngörülebilir takım aşınması ~

Çin'in Beihang Üniversitesi tarafından yapılan ve Uluslararası Üretim Araştırmaları Dergisi'nde yayınlanan bir araştırmaya göre öngörülebilir bakım ile ürünlerin kalitesi arasında doğrudan bir ilişki bulunur. Ancak üreticiler, üretim bölümünde azalan çalışan sayısı veya insansız üretim ile bu öngörülebilirliği ve mükemmelliği, çelik tornalama operasyonlarında nasıl bir araya getirebilir? Burada talaşlı imalat takımları sektöründe dünya lideri Sandvik Coromant'ın Ürün Müdürü Rolf Olofsson, parça kalitesi için doğru takımlamanın ve arıza güvenlik proseslerinin neden gerekli olduğunu açıklıyor.

 

Haberin Devamı

 

  

İletişim

WORLD MEDIA GROUP - KESİCİ TAKIMLAR TUTUCULAR DERGİSİ Akşemsettin Mah. Güneş Sok No : 48 / 1
Eyüp / İstanbul
Ofis-Tel:0 850 532 94 68 Tel-Fax: 0 212 427 00 15
Yazı işleri - İlker Kaplan:
0 505 400 94 34
Reklam- Zafer Altın:
0 546 675 59 49
Muhasebe-Düzgün Öncü:
0 542 292 83 85
İdari-Hatice Karabay:
0 505 400 94 33
makineotomasyondergisi@gmail.com