Alman Takım Tezgahları Sektörü

 

ALMAN TAKIM TEZGAHI SEKTÖRÜ 2020 İLK ÇEYREĞİNDE KÜÇÜLDÜ

Alman takım tezgahıendüstrisinin 2020 yılının ilk çeyreğinde aldığı siparişler, geçtiğimiz yılın aynı döneminde yüzde 25 düştü. Almanya içinden gelen siparişler yüzde 22 oranında düştü. Yurt dışından yüzde 27 daha az sipariş alındı.

VDW (Alman Takım Tezgahı Üreticileri Derneği) Genel Müdürü Dr. Wilfried Schäfer, "Takım tezgahlarına yönelik küresel talep, geçen yıl çeşitli zorlu faktörler nedeniyle keskin bir şekilde düştü, ancak bu yılın başında daha da düştü," dedi. Frankfurt am Main, sonuçları yorumluyor. Kitaplarda şu anda korona etkisinin sadece bir kısmının görülebildiğine dikkat çekti. Schäfer, etkinin tam olarak ortaya çıkmasının birkaç ay süreceğini açıkladı.
Geniş bir müşteri tabanına hizmet veren metal kesme sektöründe, siparişlerdeki düşüş, daha proje odaklı metal şekillendirme sektörünün iki katından fazladır. Almanya'daki yerli işletmeler şu anda küçük bir umut ışını sunuyor. Mart ayında şaşırtıcı bir şekilde yüzde 4 arttı. Bu, esas olarak basın üretimi segmentindeki proje işlerinden kaynaklanıyordu.

Siparişlerin ilk çeyrekte yükseldiği tek bölge Amerika, özellikle Meksika idi. Bunun nedeni otomotiv projeleriydi. En büyük 15 pazardan altısı sipariş seviyelerini artırdı. Bunlar ABD, Meksika, Rusya, Japonya, Kanada ve Hollanda idi. Schäfer, "Rusya bir zamanlar endüstrimiz için üçüncü büyük pazardı. Ancak ekonomik yaptırımlar, iş dünyasında keskin bir düşüşe neden oldu. Mevcut krizde Rusya'dan bir canlanma görmek çok daha sevindirici" dedi.

Satış gelirleri de ilk çeyrekte yüzde 18 oranında düştü. Schäfer, "Bu, bu yılın Şubat ayında yayınladığımız 2020 öngörüsüne tam olarak uygun." Ancak, sipariş rakamlarının düşüşün tam boyutunu yansıtmadığı zaten belli ki, bu durum daha da şiddetli olacak. Endüstride kapasite kullanımı da 18 puandan yüzde 64'e önemli ölçüde düştü.

Ocak ve Nisan arasında. Şu anda durumun, yılın ikinci yarısında, kilitlenme düzenlemelerinin daha fazla ölçeklenmesi ve üretimin normale dönmesi koşuluyla iyileşmesini bekliyoruz. Bu, endüstrinin yıl sonunda nerede olacağını belirleyecek "dedi

 

  

 

KISA...KISA...KISA...

*WORLD MEDIA GROUP olarak; 31 Ağustos   -  04  Eylül   2021'de  İstanbul MAKTEK Fuarındayız. Bu fuara özel çıkardığımız sayılarımızda yerinizi ayırtabilirsiniz.   

*WORLD MEDIA GROUP  olarak; bu yıl  dördüncüsünü  organize ettiğimiz  "WORLD MEDIA GROUP Endüstri 4.0 Zirvemiz" Aralık 2021'de... 

 * WORLD MEDIA  GROUP olarak; 25 - 29  Nisan   2022'de  Almanya Hannover 'de gerçekleştirilecek;  Hannover Messe  2022'deyiz.  Bu fuar da da Avrupa dağıtımını da yaptığımız; İngilizce Machine & Automation Magazine yayınımızın geniş çaplı sirkülasyonunu gerçekleştireceğiz. Yerli Üreticilerimiz  bu yayın sizin için. 

*WORLD MEDIA GROUP olarak;  10 - 12  Mayıs  2022'de   
 Almanya Berlin'de  gerçekleştirilecek;  CWIEME Berlin 2022'deyiz. Bu fuara özel çıkardığımız; İngilizce - Türkçe basılan Elektrik Pano Dergimizde yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz. 

                                

 

İnsansız üretimde bir sonraki adım

 

~ Çelik tornalamada uygulama güvenliği ve daha az atık sağlayan öngörülebilir takım aşınması ~

Çin'in Beihang Üniversitesi tarafından yapılan ve Uluslararası Üretim Araştırmaları Dergisi'nde yayınlanan bir araştırmaya göre öngörülebilir bakım ile ürünlerin kalitesi arasında doğrudan bir ilişki bulunur. Ancak üreticiler, üretim bölümünde azalan çalışan sayısı veya insansız üretim ile bu öngörülebilirliği ve mükemmelliği, çelik tornalama operasyonlarında nasıl bir araya getirebilir? Burada talaşlı imalat takımları sektöründe dünya lideri Sandvik Coromant'ın Ürün Müdürü Rolf Olofsson, parça kalitesi için doğru takımlamanın ve arıza güvenlik proseslerinin neden gerekli olduğunu açıklıyor.

 

Haberin Devamı

 

  

İletişim

WORLD MEDIA GROUP - KESİCİ TAKIMLAR TUTUCULAR DERGİSİ Akşemsettin Mah. Güneş Sok No : 48 / 1
Eyüp / İstanbul
Ofis-Tel:0 850 532 94 68 Tel-Fax: 0 212 427 00 15
Yazı işleri - İlker Kaplan:
0 505 400 94 34
Reklam- Zafer Altın:
0 546 675 59 49
Muhasebe-Düzgün Öncü:
0 542 292 83 85
İdari-Hatice Karabay:
0 505 400 94 33
makineotomasyondergisi@gmail.com